درباره ما

مجتمع صنعت و معدن ذوب آهن جنوب شرق ایرانیان از جمله مجموعه های موفق با سابقه قریب یک دهه فعالیت در عرصه های مختلف صنعتی و معدنی و با اتکا به توان مدیران مجرب و نیروی انسانی متخصص خود، چشم انداز روشنی را پیش روی خود گشوده است. موضوع فعالیت اصلی این شرکت در زمینه های اکتشاف و استخراج و فرآوری مواد معدنی به خصوص مواد معدنی آهن و مس و مواد اولیه فولادی می باشد. درحال حاضر این شرکت در استانهای سمنان ، اصفهان ، هرمزگان وکرمان فعالیت معدنی و بهره برداری از معادن سنگ آهن سادات سی ریز و سورک ندوشن یزد را عهده دار است و زمینه اشتغال حدود ۵۰۰ نفر را به صورت مستقیم و بیش از ۱۰۰۰ نفر را به صورت غیر مستقیم تنها در استان های کرمان و یزد به وجود آورده است. همچنین با دارا بودن معادن مس و سرب و روی در یزد و اصفهان و نیز معدن دولومیت با ذخیره ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تن در استان هرمزگان و براساس مطالعات و بررسی های اولیه که توسط واحد فنی مهندسی و توسعه و پژوهش این شرکت صورت گرفته و نیاز صنایع به محصولات دولومیتی و فرآوری آن، به نتایج قابل تاملی دست یافتیم تا با احداث شهرک پارس هرمز منیزیت در روستای سرچاهان شهرستان حاجی آباد، در کنار معدن فعال دولومیت سرچاهان متعلق به این شرکت و دیگر معادن منطقه اقدامات مثبتی در جهت احداث صنایع جوار معدنی برای تولیدات خام مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده از لحاظ ریالی و نیز صادرات محصولات فرآوری شده حاصله از سنگ دولومیت شامل دولومیت پخته شده مگنزیت ، منیزیم و افزایش کارآفرینی و تولید اشتغال صورت دهد. این شرکت از زیر مجموعه های شرکت نورد فولاد یزد می باشد که سهامداران آن از افراد با سابقه وموفق بخش خصوصی درصنعت فولاد کشور می باشند.

 

اکنون و با در دست داشتن معادن غنی و با اتکا به توان فنی و مالی و تجربه  ارزشمند ۱۰ ساله ای که جوابگوی نیازهای جامعه معدنی کشور می باشد و با سخت کوشی و تلاش های شبانه روزی مدیران و کلیه پرسنل زحمت کش این مجموعه نایل گردیده است در راستای ایجاد خود کفایی و جلوگیری از خام فروشی و  خروج خاک ارزشمند این مرز و بوم و تولید اشتغال در مناطق محروم کشور و نیز رونق اقتصادی و ایجاد صنایع بالادستی در شرف  تکمیل چرخه فولاد در کشور می باشیم که برای نیل به این هدف نهایی که علاوه بر خروج مواد خام از کشور جلوگیری به عمل می آید باعث تاسیس کارخانجات و صنایع بزرگ و کوچک فراوانی خواهد شد.

تاکنون با هزینه ای بالغ بر  ششصد  میلیارد ریال علاوه بر هزینه های جاری و سرمایه گذاری معادن ، اولین کارخانه کنسانتره کاملا خصوصی با ظرفیت سیصد هزارتن کنسانتره در سال در معدن سنگ آهن سورک واقع در استان یزد تاسیس و به بهره برداری و تولید رسیده است (زیرمجموعه شرکت نورد فولاد یزد) که این خود گامی موثر در رونق و توسعه این مناطق و مبارزه با فقر بیکاری مردم بومی این مناطق شده است. همچنین از دیگر افتخارات این مجموعه استفاده از کادر مجرب ، کارشناسان جوان و فعال در زمینه های اکتشاف ، استخراج، زمین شناسی ، ژئوفیزیک ، نقشه برداری و فرآوری مواد معدنی می باشد.

امیدواریم با الطاف الهی و تلاشهای شبانه روزی در آینده ای نزدیک با احداث و تولید آهن اسفنجی این مجموعه به عنوان اولین گروه در کشور موفق به تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا تولید مقاطع فولادی شود .