مرکز قلب بین المللی محمد رسول الله

شهر یزد علاوه برجاذبه‌های تاریخی و طبیعی در جذب گردشگر، با توجه به موقعیت جغرافیایی و وجود پزشکان متبحر و با تجربه، هزینه‌های مناسب و قابل تأمین توسط گردشگران چه در زمینه خدمات پزشکی و پاراکلینیکی و چه در ارتباط با اقامت، برای گردشگران حوزه سلامت نیز جذابیت دارد، لذا به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری سلامت در برنامه توسعه کشوری لحاظ گردیده است.

–    ایده اولیه ساخت بیمارستان تک تخصصی قلب و عروق در سال ۱۳۸۶ و با توجه به آمار بالای بیماری‌های قلبی و عروقی در منطقه و کمبود مراکز فوق تخصصی در این حیطه شکل گرفت، که در ادامه با منعقد شدن قرارداد تأسیس با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و همچنین صدور موافقت اصولی با ۷۵ تختخواب در شهر یزد پروژه ساخت بیمارستان رسماً آغاز شد.

–    مراحل واگذاری زمین با همت و همدلی مسئولین استان و مدیران سازمان‌های زمین شهری و محیط زیست انجام و قرارداد واگذاری زمینی به مساحت ۶۵،۰۰۰مترمربع جهت ساخت بیمارستان در سال ۱۳۸۸ منعقد گردید.

  • در سال ۱۳۹۰ با مشارکت بانک ملی ایران پروژه ساخت بیمارستان جان تازه‌ای به خود گرفت
    و با پیوستن سرمایه گذاران جدید در ابتدای سال ۱۳۹۲ و تغییر در ترکیب سهام‌داران، بررسی‌های مجدد بر روی طرح توجیهی بیمارستان صورت گرفت و ضرورت تغییر کاربری و همچنین افزایش ظرفیت بیمارستان به ۲۵۶ تخت جنرال احساس شد، از این رو درخواست تغییر کاربری و افزایش ظرفیت بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ارسال گردید.
  • در سال ۱۳۹۴ با همت و همراهی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مساعدت وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر هاشمی، با تغییر مجوز موافقت اصولی تأسیس بیمارستان ۷۵ تختخوابی قلب و عروق یزد به بیمارستان فوق تخصصی جنرال با ۲۵۶ تخت در چارچوب صنعت توریسم درمانی در کمیسیون ماده۲۰ وزارت متبوع موافقت به بعمل آمد و مجوز جدید صادر گردید.

محمدرضا شجاع سرمایه گذار و نائب رئیس هیئت مدیره این  مرکز می باشد.

یزد، کیلومتر ۲ جاده یزد-تفت، مرکز بین المللی قلب محمد رسول الله
تلفن: ۰۳۵۳۷۲۸۳۵۰۰ , ۰۳۵۳۷۲۸۳۵۰۱
فکس: ۰۳۵۳۷۲۸۳۵۰۲

http://ihcmr.com/